Kiralama İçin Gerekli Şartlar

İzmir Ticaret Odası (İZTO), şehir turizmini geliştirmek amacıyla kruvaziyer gemilerini İzmir’e getirmekten yeni kruvaziyer liman projesine, mevcut limanın mekânsal olarak iyileştirilmesinden arkeolojik kazı alanlarının desteklenmesine, 8 dilde hazırlanan rehber kitaplardan İzmir anı hediyelikleri tasarımına kadar pek çok proje yürütmektedir.

İZTO, turizm projelerinin önemli bir ayağı olarak şehrimizi ziyarete gelen yerli ve yabancı konukların keyifli ve konforlu bir şekilde gezebileceği, kendilerine ve yakınlarına İzmir’i anlatan ve anı değeri taşıyan hediyelik eşyalar alabileceği, şehrimizin kültüründen ve geleneklerinden beslenerek zanaatkarlar ve sanatçılar tarafından tasarlanan ve el işi olarak üretilen ürünlerin satıldığı Başdurak-Kemeraltı Turistik El Sanatları Çarşısı’nı hayata geçirmiştir.

Çarşımızda dükkan kiralamak isteyen kiracı adaylarının, ithal, seri üretim veya başka iller ve yöreler ile özdeşleşmiş ürünler hariç olmak üzere (bu ürünleri içeren başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır) halihazırda el işi olarak kendilerinin ürettiği veya birkaç kişi ile birlikte ürettikleri veya bu tarife uyan ürünleri üreten İzmir ve yöresindeki kişilerden satın aldıkları, turistik değeri olan, İzmir ve yöresi ile ilgili desen, motif, tasarım veya geleneksel sanatları barındıran ürünleri satmak istemeleri gerekmektedir.

Bu özelliklere haiz kiracı adaylarının çarşıda kiralamak istedikleri dükkanı, bu dükkanda satmak istedikleri ürünleri ve bu konudaki tecrübelerini ifade eden bir dilekçe ile İzmir Ticaret Odası’na başvurur.

Bu dilekçenin ekinde bir sayfada ürün listesi ve bu ürün listesinde belirtilen ürünlere ait görseller yer alır.

Kiracı adayları bu dilekçe ve ekinde yer alan ürün listesine göre değerlendirilmekte, gerekli hallerde varsa dükkanları yerinde ziyaret edilmektedir.

Kiracılar, bu dilekçe ve ekinde yer almayan ve İzmir Ticaret Odası tarafından onay verilmeyen ürün veya ürün gruplarını satamaz.

Bilgi ve başvuru için:

İzmir Ticaret Odası

Şehircilik Planlama ve İnşaat Müdürlüğü

Ümit Çiçek 0232 498 46 82

umit.cicek@izto.org.tr